Daniel_151006_Zatlanka_vyučování_víra a skutky_nahlas
V osmé části cyklu Pokládání základů se věnujeme tomu, jak se víra projevuje v našich skutcích, i tomu, že skutky samotné nevytvoří víru.
Daniel_150702_vyučování_víra a skutky_nahlas
Sedmá část cyklu Pokládání základů vysvětluje, proč naše víra musí přecházet ve skutky.
Daniel_150606_Biograf_vyučování_vyznání víry_nahlas
Šestá část cyklu Pokládání základů se objasňuje, proč je důležité vyznání víry ústy a ne jen v mysli.
Daniel_150203_Zatlanka_vyučování_pokání a víra_nahlas
Pátá část cyklu Pokládání základů vysvětluje smysl a význam slova pokání.
Daniel_150106_Zatlanka_vyučování_Boží slovo_2_nahlas
Čtvrtá část cyklu Pokládání základů vysvětluje, jak máme přistupovat k Písmu, jako zjevenému Božímu slovu.
Daniel_141209_Zatlanka_vyučování_Boží slovo_1_nahlas
Třetí část cyklu pokládání základů je věnována autoritě Božího slova.
Daniel_141111_Zatlanka_vyučování_základ na skále_2_nahlas
Druhá část cyklu Pokládání základů se věnuje tomu, na čem a jak můžeme budovat svoji víru.
Daniel_141920_Zatlanka_vyučování_základ na skále_1_nahlas
První část cyklu Pokládání základů se věnuje Ježíši Kristu jako základu křesťanské víry.
Daniel_160906_Krkonošská_kázání_kdo je Antikrist_nahlas
Obvykle chápeme Antikrista jako někoho, kdo je proti Kristu, kdo je jeho přímým a viditelným opakem. Ve skutečnosti se ale Antikrist Kristu podobá natolik, že je velmi obtížného ho rozeznat. Mnohé dělá skoro stejně jako Kristus, ale nikdy nás nedovede k Bohu.
Daniel_163008_Krkonošská_večeře_kázání o autoritě_nahlas
Je důležité vědět, komu a čemu dáváme autoritu – tedy pravomoc ovládat nás. Jsme to my sami, kdo rozhoduje o tom, zda nad námi bude mít moc Bůh či ďábel. Ale platí to i o běžných životních situacích. Jsme svobodní lidé a zvažujme, komu dovolíme, aby ovlivňoval naše tělo a mysl.
Daniel_160813_Skrýšov_kázání o Duchu_nahlas
V Písmu se píše: Kdo jiný rozumí lépe věcem člověka než duch člověka. A kdo rozumí lépe věcem Božím než Duch Boží. Ujasněme si, jak vlastně komunikujeme s Bohem a jakými cestami. Nespoléhejme jen na cestu emocí (cítím), nebo na cestu rozumu (chápu). Duch je nám dán jako součást naší osobnosti, abychom mohli navázat kontakt s Bohem.
Daniel_160813_Skrýšov_povídání o společenství_nahlas
Jak často zažíváme v církvi či společenství pocit, že jde o jedno tělo? Cítíme doopravdy bolest toho druhého jako naši vlastní? V partnerských nebo rodinných vztazích taková jednota velmi často existuje, ale v křesťanských společenstvích sice lze často mluvit o porozumění a blízkosti, ale často se tu setkáváme i s vylučováním a odmítáním, které lidi zraňuje. Poslechněte si povídání u ohně ve Skrýšově.
Daniel_160712_Krkonošská_kázání_o modlářství_nahlas
Velmi často slyšíme od lidí, kteří se považují za věřící, že oni uctívají Boha po svém. Jakkoli je pravda, že vztah k Bohu je osobní záležitost a každý z nás ho může cítit a prožívat po svém, ale minout se s Bohem je až překvapivě snadné a nemusíme si toho ani být vědomi. Stačí jen při Večeři Páně zaměnit její skuteční smysl za uctívání oběti Kristovy.
Daniel_160607_Veslařská_kázání_o duchovní kořisti_nahlas
Každý z nás zažívá chvíle slabosti a pochybností a musí vybojovat zápas, v němž zjišťuje, nakolik je jeho víra pevná. To zažil každý z nás. Ale už mnohem méně často kořist z tohoto duchovního boje věnujeme na budování Hospodinova chrámu víry. Co to je tím chrámem? To jsme my. Naše tělo a mysl je chrámem víry a my je musíme budovat a využívat k tomu kořisti z našich duchovních zápasů.
Daniel_160503_Krkonošská_samařská žena_nahlas
Rozhovor Ježíše se samařskou ženou u Jákobovy studny je obrazem, který nám ukazuje, jak bez oklik a přímo můžeme jít k samé podstatě víry a pravého uctívání. Rozhodující je upřímnost, s níž milujeme Boha. Spaseni mohou být i ti, kteří přicházejí k Ježíšovi poprvé, bez znalosti nauky, ti, kteří mají za sebou různé způsob uctívání. Ale pokud chtějí uctívat Boha upřímně v Duchu a pravdě, je jim cesta ke spasení otevřená, protože takové Bůh vyhledává. Církve a systémy vyznání a víry nám mohou někdy pomoci, ale vztah k Bohu za nás nezařídí. To musíme udělat sami.
Daniel_160405_kázání_víra_láska_svědectví_nahlas
I když se považujeme za věřící, často nevěříme tomu, že bychom mohli mít s Bohem opravdu osobní vztah. Často proto, že nejsme schopni nahlas říct, že ten vztah opravdu chceme. Teprve pak máme šanci zjistit a prožít, že nás Bůh miluje. Teprve pak budeme mít vnitřní jistotu o tom, že vztah existuje a můžeme svědčit svým myšlením a životem o Boží existenci.
Hraje: Karel Vepřek
Daniel_160202_Krkonošská_kázání_zrozeni ve svobodě_nahlas
Jsme zrozeni ke svobodě. Je ale na nás, abychom tomu uvěřili, abychom dali příležitost Božímu Duchu, aby v nás působil. Smyslem procesu, kterým každý z nás jako věřící prochází, je, aby se v nás zformoval Kristus.
Text: Galatským 4:19-31
Daniel_160105_Krkonošská_kázání_pokora a pýcha_nahlas
Pýcha je tou hlavní překážkou na naší cestě k Bohu. Náš pocit, že jsme v něčem lepší než druzí, často i ve víře a oddanosti, je ve skutečnosti nejčastějším zdrojem nesvárů a rozmíšek mezi těmi, kteří se hlásí ke společnému Bohu, ale jen těžko hledají cestu k sobě navzájem.
Text: Filipským 2:1-15
Hraje: Karel Vepřek
Daniel_151201_Krkonošská_kázání_lotr po pravici_nahlas
Příběh muže, zločince, který byl ukřižován po Kristově pravici, je šokující zprávou o tom, kdo a kdy může být spasen. Nebyl schopen ani pohybu, ani skutků, ani nauky, přesto o něm Ježíš říká, že s ním bude v Ráji. Co to znamená pro nás?
Text: Lukáš 23:32-43
Hraje_ Karel Vepřek
Daniel_151103_Zatlanka_kázání_Vojtěch Kodet_nahlas
Promluva Vojtěcha Kodeta na téma, co znamenají biblická uzdravení a jaký je jejich smysl. Bůh často uzdravuje podstatnější věci, než o jaké my žádáme.
Text: Jan 5:1-9
Hraje: Karel Vepřek
« První ‹ Previous 1 30 38 39 40 41 Next › Poslední »