Boží slovo – Bible

Autorita božího slova Biblická proroctví a zjevení

Naplněná biblická proroctví

Kniha Daniel

Výklad proroctví z knihy Daniel zde
Lekce pro studium 7. kapitoly Danielova vidění zde

Výklad knihy Zjevení 

Ke složitému studiu knihy zjevevení doporučuji k přečtení pár rad  jak mohu porozumět knize Zjevení
Výborná srovnávací studie Pavla Steigera v rozdílných  přístupech ke Zjevení zde

Velmi doporučuji výkladové přednášky Daniela Dudy s hlubokým a solidním přístupem. Ke stažení a poslechu zde


Evoluce versus Bůh

Citáty:

Albert Einstein o postoji k Bohu

einstein1

Nejsem ateista a nemyslím, že se mohu nazývat panteistou. Jsme v pozici malého dítěte, které vešlo do obrovské knihovny napěchované knihami v mnoha jazycích. Dítě ví, že někdo musel všechny ty knihy napsat. Netuší jak. Nerozumí jazykům ve kterých jsou ty knihy napsané. Děcko v uspořádání knih nejasně tuší nějaký tajemný řád, ale neví jaký. Toto je, zdá se mi, postoj dokonce i těch nejinteligentnějších lidí vůči Bohu.

G. S. Viereck, Glimpses of the Great (Macauley, New York, 1930), citováno D. Brian, Einstein: A Life, strana 186.

Profesor Flew o změně svého celoživotního postoje k otázce existence Boha

Antony Flew Nyní věřím, že vesmír vznikl působením nekonečné inteligence. Věřím, že složité zákony vesmíru ukazují na to, co vědci nazývali „boží myslí“. Věřím, že život a reprodukce mají svůj původ v božském zdroji. Proč něčemu takovému věřím, když jsem více než půl století vykládal a hájil ateismus? Krátce mohu odpovědět tak, že toto je dle mého názoru světonázorový pohled, který se vynořuje z moderní vědy.

Profesor Antony Flew byl vedle Bertranda Russela zřejmě nejvlivnější filozofický ateista celého dvacátého století. Propagaci a intelektuální obhajobě ateismu zasvětil téměř celý svůj život. Když v roce 2004 prohlásil, že jej vědecké důkazy donutily změnit svůj postoj k existenci Boha, způsobil obrovské pozdvižení.

Zdroj: www.saddleback.com/mc/m/ee32d/

Profesor Frank Tipler o tom jakým směrem ukazuje fyzika

tiplerKdyž jsem před dvaceti lety začínal svojí kariéru v kosmologii, byl jsem přesvědčený ateista. Ve svých nejdivočejších snech bych si nepředstavil, že jednoho dne budu psát knihu s cílem ukázat, že ústřední tvrzení židovsko – křesťanské teologie jsou ve skutečnosti pravdivé a přímo vyplývají ze zákonů fyziky, jak jim dnes rozumíme. K tomuto závěru jsem byl dotlačen neúprosnou logikou mého vlastního odvětví fyziky.

Profesor matematické fyziky Frank Tipler v Physics of Christianity, New York, Doubleday

filetype_pdf (1)  Šlabikár inteligentného dizajnu
filetype_pdf (1)  Omyly v dejinach zeme

 

Dokument „Vyloučen – bez povolení inteligence“ (Expelled: No Intelligence Allowed), který se v roce 2008 s obrovským úspěchem promítal v amerických kinech tvrdí, že stávající hlavní proud vědy potlačuje svobodu akademiků, kteří se domnívají, že vidí důkaz inteligentního designu v přírodě, stejně jako těch, kteří se jakkoliv odváží kriticky hodnotit darwinistické důkazy. Ve filmu figurují někteří z nejznámnějších vědců reprezentující platformu Inteligentního plánu (ID), ale třeba také těžká váha militantního ateismu Richard Dawkins.

 

 


 

Bible a archeologie

Je možné zjistit stáří geologických vrstev? Opravdu se utvářely během mnoha milionů let? Mohly vzniknout tak, jak tvrdí současná věda? Je z nich možné určit skutečné stáří naší planety? Jsou geologické vrstvy důkazem pro evoluční teorii nebo proti ní? Co říká o původu geologických vrstev Bible?   Stáří planety Země mp3

Biblická archeologie

zajímavý článek hovořící o uznávaném vědci, který skrze vědecké zkoumání objevil jiné možnosti vzniku života na zemi a pobouřil tak vědeckou komunitu. Proti proudu


 

 

Bible a vesmír

Fascinující vědecké ponoření do biblického příběhu hvězdy, jež vedla pastýře k narozenému Spasiteli.

filetype_pdf (1)  Viděli jsme jeho hvězdu


důkazy o pravdivosti Bible